Poczta Polska wygrała przetarg dzięki umowom o pracę

15 kwietnia 2015 wróć do listy aktualności »

Według warunków postawionych w przetargu na obsługę Kancelarii Sejmu istotne było nie tylko odpowiednie zaplecze logistyczne, sieć placówek pocztowych i cena, ale również liczba osób zatrudnionych do realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie umowy o pracę.

Ostatni warunek to nowość, jeśli idzie o przetargi pocztowe w Polsce. Dotychczas zatrudnianie na umowę o pracę było kulą u nogi Poczty Polskiej. Jej konkurencja skutecznie bowiem obniżała koszty dzięki powszechnemu stosowaniu umów cywilno-prawnych z pracownikami. Teraz dotychczasowe obciążenie stało się atutem.

Poczta Polska, do końca 2015 roku, świadczyć będzie również usługi pocztowe na rzecz Kancelarii Senatu. Umowa z Kancelarią realizowana jest przy pomocy e-frankownicy (urządzenie, które pozwala automatycznie nanosić znak opłaty na kopercie oraz dokonywać elektronicznie opłaty za usługi pocztowe), która jest własnością klienta. W ramach współpracy z Kancelarią Sejmu oraz Kancelarią Senatu Poczta Polska obsługuje także korespondencję nadawaną przez wszystkich posłów oraz senatorów na terenie całego kraju.

Najbliższym wyzwaniem dla Poczty Polskiej jest konkurs na operatora wyznaczonego, który będzie świadczył usługi powszechne w latach 2016 - 2025. Operator do 14 kwietnia br. przekaże swoją ofertę do prowadzącego konkurs Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

źródło: wnp.pl

aktualizacja (RP) 12.04.2015