Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2011 r. Federacja Związków Zawodowych Pracowników Mleczarstwa w Polsce rozpoczęła realizację dwuletniego projektu szkoleniowego.
Celem nadrzędnym projektu jest wzmocnienie kompetencji 270 osób (135 kobiet i 135 mężczyzn), członków i członkiń Federacji Związków Zawodowych Pracowników Mleczarstwa w Polsce, na rzecz prowadzenia dialogu dwustronnego oraz poradnictwo prawne dla członków FZZPM w Polsce.
Aby zrealizować ten cel stworzony został plan szkoleń przeznaczonych dla 4 grup:
Liderów - osoby zgłaszane w tej grupie przechodzą cały cykl szkoleń przeznaczonych dla tej grupy.
Zgłaszać się do niej powinny osoby, które w będą pomagać przewodniczącym zakładowych organizacji związkowych, a w razie sytuacji losowych będą mogły poprowadzić samodzielnie związek zawodowy.
Zarządów zakładowych organizacji związkowych - szkolenia skierowane do członków zarządów organizacji związkowych
Osoby, które zgłoszą się do tej grupy szkoleniowej zobowiązane są do uczestnictwa w co najmniej dwóch szkoleniach przeznaczonych dla tej grupy
Komisji Rewizyjnych - cykl szkoleń skierowanych do członków Komisji Rewizyjnych zakładowych organizacji związkowych.
Szkolenia przewidziane dla grupy 45 osób, z zachowaniem równości płci.
Osoby, które zostaną zgłoszone do tej grupy przechodzą cały cykl szkoleń.
Szeregowych członków organizacji związkowych - szkolenia obejmować będą grupę 120 osób (60 kobiet, 60 mężczyzn), członków związków zawodowych nie należących do zarządów organizacji związkowej.
Celem wyszkolenia tej grupy docelowej jest poszerzanie wiedzy na temat praw i obowiązków związków zawodowych oraz zwiększania świadomości poszczególnych członków.
W ramach projektu zostanie stworzony portal prawny z wiedzą niezbędną dla związkowców w walce o godziwe życie i traktowanie.
Portal zawierał będzie kompendium wiedzy prawnej, głownie z zakresu prawa pracy, funkcjonowania związków zawodowych, dodatkowo zostanie otwarte forum prawne, za pomocą którego każdy członek związków zawodowych zreszonych w Federacji będzie mógł otrzymać od eksperta wskazówki postępowania dotyczące jego indywidualnego problemu.
Pierwsze szkolenia już w lutym.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach i mamy nadzieję, że projekt ten znacznie zwiększy wiedzę i potencjał zakładowych organizacji związkowych.
Udział w szkoleniach jest BEZPŁATNY.
Szczegółowych informacji na temat szkoleń i zapisów udziela:<br> <b>Aleksandra Pyrczak,
a.pyrczak@robico.com.pl
tel. 22 621 01 51
kom. 696 196 177